20 sierpnia 2021
Pastelowy zawrót głowy! Łazienka z kobiecym pierwiastkiem

Może być mała i ciasna albo duża i przestronna. W przypadku łazienki metraż gra drugorzędną rolę. Najważniejsza jest funkcja, a ta zdecydowanie jest bliska kobietom. Niezależnie czy jesteś matką, babcią czy singielką – łazienka to twoja enklawa! Zadbaj o to, żeby oddawała ona twój charakter i upodobania. Jeśli pragniesz urządzić łazienkę z kobiecym pierwiastkiem, ale nie masz pomysłu, jak się za to zabrać – ten poradnik jest dla ciebie!

Kilka prostych trików pozwoli ci przekształcić łazienkę w przestrzeń nie tylko funkcjonalną, ale przede wszystkim piękną i wyjątkową. Postaw na modne w tym sezonie pastelowe kolory i gustowne dodatki. Tegoroczny raport Color Trends Highlights, opracowany przez Instytut Pantone, prezentuje 3 palety kolorystyczne, w których niezaprzeczalnie rządzą pastele, łączone w oryginalne i odważne kompozycje. Przekonaj się ile wdzięku zyska twoja łazienka, kiedy zagoszczą w niej pastele.

Wnętrze z charakterem

Do każdego wnętrza kolory należy wprowadzać rozważnie. Szczególnie w małych pomieszczeniach mogą one w zbyt dużej ilości przytłoczyć. Kluczem do sukcesu jest umiar. Nie bój się barwnych eksperymentów, bo są one jak najbardziej w trendzie. Kolor znów wraca do łask projektantów i chętnie zastępuje nudne monochromatyczne wnętrza w neutralnych odcieniach. Jeśli zdecydujesz się odważnie wprowadzić kolor na ścianę, niech stanie się ona tłem ekspozycyjnym – atrakcyjnym, ale nie dominującym. Pastelowe, subtelne, przygaszone odcienie, zastosowane pod postacią farby lub płytek ceramicznych, idealnie podkreślą charakter kobiecej łazienki i pozwolą wyeksponować dodatki.

Dominujący akcent

Jeśli zależy ci na barwnym akcencie, ale nie chcesz stać się jego więźniem na długie lata – wybierz bezpieczniejszą opcję. Postaw na jeden mocny kolorystyczny akcent w postaci mebla i pozwól mu zawładnąć przestrzenią. – Zauważamy w ostatnim czasie wyraźny zwrot w kierunku koloru – mówi ekspert marki Defra. – Oczywiście nie jest to kierunek tak popularny, jak białe meble łazienkowe, jednak trend koloru z roku na rok rośnie w siłę. Mając to na względzie, systematycznie wprowadzamy do naszej oferty serie w wyjątkowych barwach, które odpowiadają na te potrzeby naszych klientów i pozwalają im urządzać nietuzinkowe i modne wnętrza.
Gustowne szafki łazienkowe staną się zarówno efektownym elementem wyposażenia, jak i codziennym praktycznym przyjacielem. Nie wybieraj mebli tylko ze względu na ich design. Sprawdź, jakie dają ci opcje pod kątem przechowywania. W łazience dedykowanej kobiecie sprawdzą się liczne szuflady z praktycznymi przegródkami, które pomogą w uporządkowaniu drobnych kosmetyków i bibelotów, a nawet codziennej biżuterii.

Stylowe dodatki

W kobiecej łazience nie może zabraknąć dodatków oddających indywidualny styl właścicielki. Armatura sanitarna, lampy, uchwyty mebli, lustra i drobne akcesoria pomogą zdefiniować przestrzeń. Mogą być w stylu glamour – w odcieniach złota i z biżuteryjnym designem, albo proste i czarne, jak sukienki od Coco Chanel. Na pastelowym tle świetnie prezentować się będą również naturalne materiały jak drewno i kamień, które wpiszą się w łazienkowy eko-trend i jednocześnie wprowadzą do pomieszczenia ciepło, harmonię i spokój, jak w najlepszym SPA.