19 stycznia 2023
Defra MO-RE: jedna kolekcja mebli, jeszcze więcej możliwości projektowych

Funkcjonalna, wygodna i modna przestrzeń to przestrzeń dopasowana do użytkownika. Wiedzą to nie tylko projektanci, ale też coraz częściej sami klienci, którzy poszukują unikalnych i niestandardowych rozwiązań. Personalizacja wnętrz to już nie przejściowy trend, a sposób w jaki podchodzimy do projektowania. Na jego kanwie marka Defra stworzyła nową, w pełni modułową kolekcję MO-RE. Seria ta umożliwi samodzielne tworzenie niezliczonych zestawów i konfiguracji, dzięki którym łazienka zyska oryginalny i jeszcze bardziej osobisty wymiar.

Więcej możliwości

MO-RE znaczy więcej to hasło przewodnie nowej kolekcji. Jej głównym wyróżnikiem jest możliwość niemal pełnej personalizacji zabudowy i dostosowania jej już nie tylko do specyficznych warunków przestrzennych, ale też do gustu i indywidualnych upodobań klienta. Kolekcja MO-RE pozwala urządzić naprawdę osobistą i unikalną łazienkę, gdyż o jej ostatecznym kształcie decyduje nie producent, a projektant lub sam użytkownik. Jak to możliwe? Wszystkie moduły kolekcji zostały tak zaprojektowane, by można było je łączyć w spójną i stylową całość. Do wyboru są: szafki w różnych wymiarach i wariantach (szafki z drzwiami lub szufladami, słupki, szafki zintegrowane z koszem na bieliznę) półki w formie otwartych kubików, blaty konglomeratowe i laminowane oraz dedykowane umywalki nablatowe i meblowe. Aranżację uzupełniają stylowe uchwyty oraz lustra o zaokrąglonych kształtach w formacie kwadratowym, prostokątnym i pod postacią zintegrowanej szafki lustrzanej.

Więcej stylu

Seria MO-RE doskonale odnajdzie się w wielu przestrzeniach i aranżacjach. Jest to możliwe dzięki zaoferowaniu kilku różnych wymiarów mebli i nie jednego, a dwóch rodzajów frontów do wyboru. W pierwszej wersji fronty wykończono subtelnym frezowaniem, które nawiązuje do stylu klasycznego. Dedykowane im uchwyty TWIG występują w wersji jedno – lub dwupunktowej, w trzech opcjach kolorystycznych: w chromie, czarnym macie lub złotym połysku. W zależności od preferencji, można je zamontować poziomo lub pionowo. W zestawieniu z geometrycznym frezem, uchwyty TWIG stworzą aranżację inspirowaną stylem tradycyjnym z dużą dozą nowoczesności.

W drugim wariancie stylistycznym dostępne są zupełnie gładkie fronty z uchwytem frezowanym przelotowo. W tym wydaniu zabudowa zyskuje oszczędny i minimalistyczny wyraz, skupiając całą naszą uwagę na bryle i jej funkcjonalności. Meble z gładkimi frontami prezentują się subtelnie i niezobowiązująco, przez co świetnie odnajdą się w wielu stylach: od nowoczesnego i ascetycznego, po łagodny styl skandynawski. 

Kolekcja MO-RE dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: matowej bieli, matowej czerni i w wyrazistym oranżu bodega. W zależności od preferencji, można zdecydować się na jeden odcień lub połączyć kilka, tworząc wielobarwną aranżację.

Więcej funkcjonalności

Meble z kolekcji MO-RE oferują szereg funkcjonalnych rozwiązań. Górne szuflady w szafkach podumywalkowych, o konstrukcji DefraMax, zostały zaprojektowane w taki sposób, by ukryć syfon nie ograniczając miejsca do przechowywania. Wyposażono je w system cichego domykania DefraSoftClose, metalowe boki, a także stabilne prowadnice o udźwigu do 25 kg, które pozwalają na pełny wysuw szuflady i łatwy dostęp do jej wnętrza. Atutem całej kolekcji MO-RE jest też wewnętrzne lakierowanie frontów mebli, co zabezpiecza je przed odbarwieniem, wilgocią również od środka. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, meble z kolekcji MO-RE posłużą długie lata bez konieczności ich wymiany. Jeśli w tym czasie potrzeby użytkownika się zmienią, zabudowę można łatwo zmodyfikować albo uzupełnić ją o nowe elementy.